İnci Nasıl Temizlenir?

0
35 views

Günümüz kapsamında değerlendirdiğimizde ciddi anlamda kıymete ve değerli olarak nitelendirmeye sahip olan taşlar arasında inci taşı bulunmaktadır. Saflığı ve birçok burç ile olan uyumu, kutsal kitapta adının geçmesi ve insanlara olan olumlu anlamdaki etkileri neticesinde sıklıkla tercih edilen taşlardan biridir. Bu gibi etkilerinin yanı sıra bir de hoş görünümü bayanları taşa çekmektedir.

İnci Nasıl Temizlenir?

  • İncinin en büyük özelliği bembeyaz ve parlak yapıda bulunmasıdır. Oysa taşı parfüm ya da sprey gibi kimyasallarla temas ettirdiğinizde o parlaklığı solabilir.
  • İnci taşlarınızı ya da takılarınızı temizlemek için tercih edebileceğiniz en zararsız ve kolay yöntem ılık bir su yardımı ile ve sabunlu bezle silmektir.
  • İnci taşlarının içerisinde bir miktar su bulunur. Bu yüzden kapalı alanlarda bekletilmemesi gerekir. Aksi halde mat bir görünüme geçmesine sebebiyet verebilirsiniz.
  • İncilerin bir gün solacağını asla unutmayın ancak; düzenli bir şekilde bakımını yaparak ve temizlenme işlemlerini doğru şekilde uygulayarak inci takılarınızı daha uzun süre kullanmanız mümkün olur.
Beğenin Veya Paylaşın!

CEVAP VER