Turmalin Taşı ve Özellikleri

0
72 views

Doğal ve değerli taşlar arasında yer alan birçok taş çeşidini, adını duymaya devam ediyoruz. Takı kullanımı bayanlar için çok yüksek bir değere sahip olduğundan dolayı bu takılarda tercih edilen doğal ve bir o kadar da değerli olan taşlar da göze çarpmaya devam etmektedir. Bu taşlardan bir tanesi de sizin de bildiğiniz üzere Turmalin taşıdır.

Turmalin Taşı ve Özellikleri Nedir?

Turmalin taşı geçmiş yıllardan ve asırlardan itibaren adını duyurmayı başaran ve özellikle Mısır inanışları çerçevesinde karşımıza çıkmayı başaran bir taştır. Turmalin halk arasında gökkuşağı taşı olarak da bilinmektedir. Bir inanışa göre; bu taş daha önce gökkuşağının içinden geçmiştir ve onun renkleri ile bezenmiştir.

Gökkuşağı taşı olarak bilinmesinin temel nedeni yukarıda saydığımız neden olsa da; bu nedenle bağlantılı olarak bir de farklı renklere sahip olması da yer almaktadır. Tahmin edemeyeceğiniz renk cümbüşü ve farklı tarzlar ile karşımıza çıkan Turmalin taşını siz de kolye, küpe ve diğer takı setlerinde kullanılarak farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

Beğenin Veya Paylaşın!

CEVAP VER